Turniej wiedzy o Policach

Niedawno zostałem zaproszony do Gimnazjum nr 3 w Policach na ciekawy konkurs. Pisze o nim poniżej dyrektor tej placówki Artur Zagórski.

8 czerwca 2011 roku o godzinie 13.00 w Gimnazjum nr 3 w Policach rozpoczął się I Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Policach i Samorządzie Terytorialnym. W Turnieju brali udział uczniowie klas trzecich, czterech polickich szkół gimnazjalnych Gimnazjum nr 1, 2, 3, 4. Turniej prowadziła pomysłodawczyni i główna organizatorka Pani Grażyna Sosna nauczyciel historii i wos w Gimnazjum nr 3, przy współpracy z panem Grzegorzem Rudalskim z Gimnazjum nr 2 w Policach.

Uczniowie mieli do wykonania 12 zadań, m.in.:
-wypełniali tabelkę zadań samorządu terytorialnego,
-odpowiadali na pytania dotyczące historii Polic,
-odgadywali na podstawie opisu imię i nazwisko znanej osoby w Policach,
-musieli określić jaki jest związek rekwizytów z historią Polic (wędka, kogut, czarny chleb, Polifoska),
-zapiać jak kogut,
-złożyć pocięte zdanie ” Jesteśmy uczniami Gimnazjum nr......”,
-wyjaśnić nazwy ulicy, przy której mieszkamy, np. Piłsudskiego, Kościuszki, Batorego, Traugutta,
-wykonać wakacyjną fryzurę i makijaż.

Uczniowie i zaproszeni goście obejrzeli najładniejszą prezentację o Policach, wykonaną przez uczennicę klasy III c Gimnazjum nr 3 w Policach Karolinę Wołosz.
Pracę uczniów oceniała Komisja którą stanowili znani policzanie: Paulina Woźniak - pływaczka, rekordzistka świata, Jan Matura - nauczyciel, historyk, Jarosław Łebek - dyrektor Gimnazjum nr 3 i Artur Zagórski - dyrektor Gimnazjum nr 2.

Po zaciętej intelektualnej i manualnej rywalizacji I miejsce zajęła reprezentacja Gimnazjum nr 2, II miejsce Gimnazjum nr 1, III - Gimnazjum nr 3, IV - Gimnazjum nr 4.
Po rozmowie z uczniami i nauczycielami wiemy, że Turniej bardzo się podobał. Uczniowie i nauczyciele docenili pomysł i organizację, chwalili miłą atmosferę, ciekawe zadania dla drużyn, dekorację jak również występy artystyczne uczniów, a zwłaszcza egzotyczny taniec dziewczyn z Gimnazjum nr 2 i występy zespołu muzycznego z Gimnazjum nr 3.

Już dzisiaj organizatorzy - Gimnazjum nr 3 w Policach zaprasza do udziału w kolejnej edycji za rok.
Artur Zagórski
Foto - Sławek Bączyński

Komentarze