Idą święta wstąp do CITiK

W ubiegłym roku powołano i utworzono w Policach Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej. CITiK podlega Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, który wskazał na siedzibę Centrum zabytkową boczną kaplicę nieistniejącego kościoła mariackiego w rynku w Starych Policach.

Centrum jest prowadzone przez dwoje młodych, sympatycznych ludzi, Natalię Nastarewicz oraz Kamila Zagórskiego, którzy służą wszelkimi informacjami dotyczącymi turystyki oraz wydarzeń i przedsięwzięć kulturalnych na terenie Gminy Police.W CITiK-u o czym nie każdy wie, można nabyć liczne pamiątki z polickimi akcentami. Są to koszulki, czapki, mapy, breloczki, kubki, długopisy, przypinki oraz książki. Obecnie można kupić mego autorstwa „Powojenne dzieje Polic” oraz „Tanowo wczoraj i dziś”, ponadto wspomnienia Hilde Kliche byłej mieszkanki Jasenitz - Jasienicy „Ruchome piaski” oraz książkę Steffena Möllera „Moja ukryta paranoja”.Nowym pomysłem prowadzących CITiK jest możliwość oddania niepotrzebnych książek, lub wymiany na inne, których się poszukuje. Ta forma wymiany cieszy się coraz większą popularnością. Uwaga: wśród książek są także pozycje o tematyce regionalnej, pomorskiej. W okresie przedświątecznym, „policka” pamiątka może sprawić osobie obdarowanej niekłamaną satysfakcję.Pamiątki z Centrum Informacji są tanie np. koszulki kosztują od 17,50 do 28 złotych, czapki - 14 zł, książki od 15 do 35 złotych.
Obecnie na okres jesienno - zimowy CITiK przeniesiono do MOK. Mieści się w holu, w dawnej kasie kina. Otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19. Zapraszam!

Komentarze