Zaproszenie

W najbliższą niedzielę 8 stycznia warto przybyć do Miejskiego Ośrodka Kultury na jubileuszowy XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jednym z najważniejszych momentów WOŚP-u będzie licytacja pamiątek, przedmiotów, książek także z akcentami historycznymi. Będzie można m.in. nabyć 4 książki - wspomnienia Jana Benedykta Koźińskiego, który jako pracownik przymusowy przebywał w Policach w latach 1940-1945. Będzie można także kupić i wesprzeć konto WOŚP kupując monografię Tanowa mego autorstwa. Dominik Wołyński przekazał na licytację starą pocztówkę z Trzebieży z lat 20. XX w. Jak znam życie pewnie i Andrzej Kowalik przeznaczy coś na licytację z bogatego zbioru pocztówek i zdjęć starych Polic i okolic jakie posiada. Być może Stowarzyszenie „Skarb” przyniesie coś ciekawego z dawnych lat. Aukcja zacznie się około 17.30 i będę miał przyjemność ją poprowadzić.

Drugie zaproszenie dotyczy promocji książki pod red. Waldemara Potkańskiego „Police na przestrzeni dziejów”. Promocja odbędzie się 12 stycznia w czwartek w Bibliotece Miejskiej w Rynku, w Dziale Regionalnym o godz. 18.00.Nowa cenna pozycja wydawnicza będzie zbiorem wykładów, jakie mogliśmy usłyszeć na konferencji poświęconej jubileuszowi 750 - lecia nadania praw miejskich Policom w październiku 2010 roku w MOK.
W imieniu organizatorów sympatyków przeszłości Polic serdecznie zapraszam!
jan

Komentarze