Zapowiedzi

W najbliższy poniedziałek 28 maja w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się promocja dwóch nowych pozycji książkowych wydanych przez szczeciński oddział IPN.

Pierwszą z nich jest Artura Kubaja „Nie wyrośli z marzeń, szczecińska podziemna Solidarność”. Drugą opracowanie tegoż autora „Koniec pewnej epoki, wybory parlamentarne 1989 roku w województwie szczecińskim w dokumentach”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 w sali widowiskowej MOK. Z zapowiedzi wynika, że swoimi refleksjami dzielić będą się m.in. Stanisław Kocjan oraz Andrzej Milczanowski. Spotkanie zapowiada się interesująco i warto w nim uczestniczyć, gdyż zapewne podczas dyskusji pojawią się wątki polickie z tamtego okresu walki o niezależność narodową.

Międzynarodowe Dni Polic już za 6 dni. Dwudniowa masowa impreza w tym roku będzie miała także akcent historyczny. Tomek Łój wraz z Andrzejem Kowalikiem przygotowali ciekawą plenerową wystawę „Polsko-Niemiecka historia na fotografii”. Pokazane zostaną znane i mniej prezentowane obrazy starych Polic z bogatej kolekcji Andrzeja. Całość jest barwna, sentymentalna i estetyczna. Wystawę będzie można ujrzeć w okolicy SP nr 8, a później w innym miejscu Polic oraz w Trzebieży. Otwarcie ekspozycji 2 czerwca w sobotę o godz. 16.00. Do zobaczenia na dwóch wspomnianych wydarzeniach!

Komentarze