Gawędy w 2013 roku

Mamy nowy rok, tym samym rozpoczynamy kontynuację tegorocznych „galeryjnych” przedsięwzięć. W 2013 roku Galeria Historyczna zorganizuje pięć spotkań w cyklu „gawędy historyczne”. Zakres prelekcji obejmuje obszar czasu od średniowiecza po czasy współczesne. Pierwsze lutowe spotkanie rozpocznie znany w Policach ekspert II wojny światowej dr Grzegorz Ciechanowski. Później w zależności od sytuacji, możliwości prelegentów (wielu z nich to wykładowcy wyższych szczecińskich uczelni) zrealizujemy inne tematy. Także terminy spotkań mogą ulec niewielkiej zmianie, o czym będę informował na stronie MOK, Gminy, blogu i innych nośnikach informacyjnych.

Plan gawęd historycznych w 2013 roku:
19.2 dr Grzegorz Ciechanowski - „Police, Szczecin okresu II wojny światowej”
16.4 Marek Dworaczyk - „Organizacja życia grodowego w średniowieczu, struktury społeczne, zajęcia”
18.6 „Wielkopłytowe budownictwo lat 70/80 XX w. – „Polickie „Leningrady”.W drugiej połowie roku: 8.10 i 10.12 planuję zorganizowanie dwóch spotkań z kilku, których tematy widnieją poniżej:
Bartosz Sitarz „Wczesnopowojenne Police. Demontaż fabryki benzyny syntetycznej”.
„Mecenat Gminy Police w promowaniu historii regionalnej”.
„Fabryki paliw syntetycznych w Blachowni i Monowicach. Stowarzyszenie Blechhammer”.
Michał Rembas - „Walki w okolicach Szczecina w 1945 r.”.

Oprócz tego odbędzie się kilka innych spotkań, choćby promocja kilku nowych książek wydanych przez Gminę Police planowana w styczniu i lutym b.r. w MOK. Zatem do zobaczenia w jak największym, najliczniejszym gremium miłośników historii.
jan
Komentarze