W niedzielę "Orkiestra"

Witajcie w nowym 2013 roku! Czas upływa nader szybko i mamy już dziś dziesiąty dzień kolejnego roku naszego życia. Tymczasem 13 stycznia w najbliższą niedzielę w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się XXI Finał WOŚP, podczas którego wolontariusze, ludzie dobrej woli będą pracować i pozyskiwać pieniądze na ratowanie życia zdrowia dzieci i po raz pierwszy osób starszych.

Impreza rusza na scenie MOK o 12.00 w południe. W sali widowiskowej będą prezentować się wykonawcy z polickich przedszkoli, szkół, zespoły z MOK oraz znane i popularne grupy jak choćby ŁONA i Weber. W holu MOK rozstawią swe kramy m.in. uczniowie Gimnazjum nr 1 i 2, SOSW, Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza, Uniwersytetu III Wieku. Jak zawsze popularnością cieszyć się będzie karaoke oraz przedstawienie teatralne „Romeo i Julia” w wykonaniu VIP-ów.Będzie mi miło po raz kolejny prowadzić aukcję wszelakich przedmiotów na scenie. Mamy już w darach wiele gadżetów, pamiątek. Prezentuję jedną z nich. To widokówka z lat 20. XX w. przedstawiająca stację kolejową w Mścięcinie - Bahnhof Messenthin. Kartka pokazuje niewielki, ładny budynek stacji wciśnięty w zbocze pobliskiego wzgórza, stylowe lampy, estetyczny płot oraz stojącą na torze„ciuchcię”. Widnieją osoby oczekujące na odjazd w kierunku Szczecina. Wykonana w sepii kartka ma na odwrocie krótki tekst korespondencji pisanej modną wówczas kursywą. Widokówka została wysłana do Berlina.

Ofiarodawcą pamiątki jest znany i szanowany pasjonat historii Ziemi Polickiej ze szczególnym uwzględnieniem Trzebieży Andrzej Kowalik. Cena wywoławcza widokówki zaledwie - 30 złotych. Mam nadzieję, że Ansichtskarte zostanie sprzedana za dużo wyższą kwotę, która zasili szczytny cel ratowania zdrowia, życia milusińskich i naszych seniorów!

Do zobaczenia w niedzielę!Komentarze