Promocja jakiej dotąd nie było


W piątek 22 marca 2013 roku odbędzie się promocja długo oczekiwanych przez miłośników historii regionalnej książek. W holu Miejskiego Ośrodka Kultury poznacie i będziecie mogli nabyć na własność aż cztery pozycje dołączające do coraz bogatszej polickiej bibliografii. Wszystkie zostały wydane dzięki wsparciu i mecenatowi Gminy Police. Powstały w 2012 roku i są dziełem pięciu autorów.


Niewątpliwym rarytasem będzie III wznowienie popularnego albumu „Police i okolice na starej fotografii” autorstwa ś.p. Bogdana Frankiewicza i Andrzeja Łazowskiego. Album zawiera wiele nowych widoków starych Polic także kolorowych.Popularnością będzie cieszył się album „Trzebież na starej pocztówce”. Jego autorem jest Andrzej Kowalik. Z jego też kolekcji pochodzą widokówki z początku XX w. ukazujące piękno dawnej zadbanej osady nad Zalewem Szczecińskim.Kolejną książką są „Trudne początki, Powiat szczeciński 1945-1950” Bartosza Sitarza. Okazała pozycja traktuje o pierwszych powojennych latach tworzenia się polskich struktur w Obwodzie Weleckim, późniejszym powiecie szczecińskim. Autor przenosi nas w trudne czasy zagospodarowania nowych terenów opodal Odry.Ostatnią pozycją jest „Wzdłuż rzeki Gunicy” mego autorstwa, stanowiąca kontynuację cyklu opisu małych miejscowości o interesującej historii. W 2011 roku Gmina wydała moje „Tanowo wczoraj i dziś”, „Gunica” jest kontynuacją historycznego opisu.Promocja rozpocznie się o godzinie 17 z udziałem autorów, włodarzy gminy, osób zaproszonych stanowiących policki establishment. Na spotkanie warto przybyć by na miejscu zakupić wspomniane książki oraz uzyskać dedykacje od autorów.

Szerzej o poszczególnych pozycjach będę pisać później, gdyż są tego warte o czym czytelnicy niewątpliwie się przekonają.

jan

Komentarze