Encyklopedia Polic...


…ujrzała światło dzienne i zaistniała dwa, trzy miesiące temu. Po raz pierwszy była do kupienia w sierpniu b.r. podczas Jarmarku Augustiańskiego na stoisku Centrum Informacji Turystycznej  i Kulturalnej MOK. Teraz można ją nabyć na recepcji Miejskiego Ośrodka Kultury.


Ta pozycja to swoisty ewenement w wydaniu lokalnym, samorządowym. Gmina Polica zgromadziła pod przewodnictwem prof. Tadeusza Białeckiego grono lokalnych autorów haseł. Podzielili się kompetencjami wiedzy z zakresu  historii przed i powojennej, oświaty, gospodarki, samorządu, zakładów chemicznych i  innych przedsiębiorstw, sportu, kultury. Powstała z tego po długim czasie pracy okazała pozycja, którą polecam, gdyż stanowi kompendium wiedzy o Policach i regionie. Bowiem oprócz haseł dotyczących miasta, jest wiele traktujących o miejscowościach gminy, osobliwościach z nimi związanych. Duża ilość zdjęć, rycin, kopii dokumentów sprzyja poznawaniu małej polickiej ojczyzny.

Ostatnio w Urzędzie Miejskim odbyło się kameralne spotkanie autorów „Encyklopedii Polic”  z burmistrzem Władysławem Diakunem, pracownikami Wydziału Promocji i innych zacnych osób. Przy kawie rozmawiano o historii i teraźniejszości Polic, o planach dalszych działań na rzecz wspólnoty.Miło mi, że byłem w  gronie osób i jak inni otrzymałem z rąk włodarza gminy pamiątkowy egzemplarz pozycji. W Encyklopedii są także moje  hasła dotyczące historii miasta, kultury i  sportu.

fot. Archiwum Wydziału Promocji UM

Komentarze