Promocja "Szczecinera"


W środę 8 czerwca 2016 r. po południu hol  Miejskiego Ośrodka Kultury wypełnił się miłośnikami historii regionalnej z okazji promocji siódmego numeru „Szczecinera” Magazynu Miłośników Szczecina, który ukazuje się nieprzerwanie od 2011 r.Pierwszy z nich autorstwa Bartosza Sitarza opisuje dzieje i „Tajemnice Mścięcińskiego Lasu” na przełomie XIX i XX w. W drugim podejmuję temat pamiątek z okresu II wojny światowej w Policach w tekście „Bolesława Langnera i innych losy wojenne”. Trzeci tekst popełniła Wiktoria Knap przypominając jubileusz XXX - lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach.

Ponadto w numerze podjęto m.in. sprawy kobiecej mody na przełomie XIX/XX w. w Szczecinie, sprawę transportów drogą morską repatriantów ze i do Szczecina w latach 1946-1947, tragiczny w skutkach krwawy salut oddany z okazji Dni Morza w  1972 r. z zabytkowej XVIII - wiecznej armaty w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich. Do siódmego numeru dołączono dodatek dla najmłodszych, przygotowany przez uczniów szkół z gminy Police.

Na zdjęciach od góry: stoisko, poniżej wydawca "Szczecinera" Szymon Jeż i red. naczelny wydania Paweł Knap, u dołu goście promocji.

jan

Komentarze