Gawęda historyczna


5 października 2011 roku zapraszam do Miejskiego Ośrodka Kultury na godzinę 18.00. W cyklu gawęd historycznych organizowanych w Galerii Historycznej Polic spotkamy człowieka oryginalnego: podróżnika, dziennikarza, nauczyciela Michała Rembasa. Michał jest autorem ostatnio wydanej pozycji „Zachodniopomorskie tajemnice” i współautorem też świeżej pozycji „Dąbie prawobrzeże wielkiego Szczecina”.„Zachodniopomorskie tajemnice” wiodą czytelnika przez znane i nieznane miejscowości województwa zachodniopomorskiego, osady, miejsca natury, do których rzadko docieramy. Z każdym z nich związana jest niezwykła opowieść, historia, tajemnica, którą Michał przybliża i rozwiązuje poprzez barwne opowieści i bogatą szatę ilustracyjną.


W książce będącej swoistym przewodnikiem nie brak opisów nam bliskich z terenu Gminy Police i Powiatu Polickiego. Wędrujemy zatem przez Pilchowo, Jasienicę, Police, nieistniejące Gunice. Dowiadujemy się wielu ciekawych faktów wzbogacających wiedzę o regionie. Pozycja jest ciekawa, a gdzie ją będzie można kupić, dowiemy się od Autora.


Warto wybrać się do MOK do sali konferencyjnej na spotkanie z Michałem, niestrudzonym wędrownikiem. Wielokrotnie odwiedzał mnie w Tanowie i snuł opowieści. Wspólnie wybierzemy się na kolejną eskapadę w otmęty Puszczy Wkrzańskiej w poszukiwaniu tajemniczych głazów z inskrypcjami. Środowe spotkanie zapowiada się ciekawie i będzie wsparte prezentacją multumedialną. Zatem do zobaczenia w MOK!
jan

Komentarze